Etiket: Sağlık

Hafızayı Güçlendiren Yiyecekler

Bu yiyecekleri bulması hem basit hemde yediğiniz zaman hafızanız o kadar çok güçlenecek ki siz bile şaşıracaksınız. Ayrıca bunamayı geciktiriyor bu yiyecekler. Hafıza için balık yemek bire bir. Omega 3 sadece deniz ürünlerinde bulunuyor. Sık sık balık yerseniz hem zeka düzeyiniz artar hemde hafızanız güçlenir. Ceviz : görüntüsü ile beyni andıran bu çerezin görüntüsünün beyne benzemezi gerçekten tesadüf olamaz. Ceviz hafızayı güçlendiren en etkili yiyeceklerden biri. Son olarak biberiye. Biberiye çayını 3-4 gün arayla tüketebilirsiniz. Sanırım bütün aktarlarda bulunan bu ürün uzak doğuda zeka geliştirmek için sık sık kullanılıyor.

mesaj yaz

Koah Hastalığı Nedir

Koah hastalığı nedir? Cevap kısaca hava yollarında daralma. Yani nefes zorluğu. Sigara ve diğer farklı sebepler yüzünden bu hastalığa yakalanılır. Bu hastalığa yakalanan kişiye gerçekten Allah şifa versin. Ölüm oranı en yüksek olan hastalıklardan biridir. Sebepleri söylediğim gibi çeşitlidir. Tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Öncelikle sebepleri anlaşılmalıdır. Ölüm oranı yüksek bir hastalık dedim diye hemen korkuya ve endişeye kapılmayın, derhal bir doktora görünün.

mesaj yaz

Hamilelikte İlk Belirtiler

Kafanızda hamile olduğunuza dair şüpheler mi var? O halde doğru sayfadasınız demektir. Bu yazımda hamileliğin ilk belirtileri neler hepsini yazacağım. İlk belirtilerden biri mide bulantısıdır. Daha sonra kusma başlar. Göğüslerin ağrıması,ufak tefek kanamaların başlaması,duygusal olarak değişimler başlar. Sık sık tuvalete çıkarsınız, nefes darlığı çekmeye başlarsınız ve en önemli herkes tarafından bilinen belirtisi adet gecikmesidir.

mesaj yaz

Nefes Açan Şeyler

Nefes tıkanıklığınız var ve bu sorundan kurtulmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Öncelikle benim size tavsiyem bu sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmek için bir doktora görünmeniz. Ancak yinede ben bu yazımda sizlere hızlı bir şekilde nefes açma yollarını anlatacağım. Nefes açmak için okaliptus çayı bire birdir. Ayrıca naneli şekerde alabilirsiniz marketten. Öksürük oto, limonlu bal kaynatıp içmek ayrıca nefesinizi hızlı bir şekilde açmaya yarar. Bunları içtikten sonra sıcak suyla burnunuzu temizleyin. Ayrıca bir güzel öksürüp balgam atın çok rahatlamış hissedeceksiniz. Ancak bir yöntem var ki nefes açmak için bire bir. Yemeğinize, çorba olur, sulu yemek olur bir avuç acı pul biber ve bir tane limon sıkıp için. Nefesiniz o kadar hızlı açılıyor ki sormayın. 🙂

mesaj yaz

Sinire İyi Gelen Çaylar

Fazla sinir iyi değil. Sinirli biri olduğunuzu düşünüyorsanız bunun bir çok sebebi olabilir. Mesela şeker hastaları genelde sinirli oluyorlar. Bence bir bitki çayı kullanmadan önce neden sinirli olduğunuz konusunda daha derin araştırmalar yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Ancak tüm bunlara rağmen ben illa sinire iyi gelen bitki çaylarını öğrenmek istiyorum diyorsanız size önerebileceğim tek bir bitki çayı var oda sarı kantaron çayıdır. Asırlardan beri kantaron çayı sinir hastalarını ve psikolojik sorunu olanları tedavi etmek için kullanılmıştır. Çok basit bir aktardan çok uygun fiyata alabileceğiniz kantaron çayını 2-3 günde bir demleyerek içebilirsiniz. Emin olun daha sakin ve stressiz olacaksınız.

mesaj yaz